Čo znamená držiak GENIO

GENIO je držiak na krájané potraviny špeciálne vyvinutý spoločnosťou GRAEF. Nastaviteľná opierka sa plynule prispôsobuje veľkosti a hmotnosti jednotlivých krájaných potravín a zabezpečuje optimálnu polohu na krájanie. Vďaka tomu nie je potrebné krájané potraviny dodatočne fixovať, ako je to v prípade iných krájačov. Držiak GENIO tak plne zaručuje, že sa žiadny tvar nakrájanej potraviny neposunie ani neskotúľa. Nezáleží na tom, čo krájate - aj malé kúsky zeleniny alebo húb sú dokonale nakrájané.

Je potrebné mať prítlačný kus na krájanie mrkvy, uhoriek, salámy alebo iných potravín, ktoré sa dajú vložiť do otvoru podávača na krájanie?

Prítlačný kus skutočne nie je potrebný, pretože pri práci nie je potrebné strkať prsty do otvoru. Ak do otvoru vložíte potravinu, napr. mrkvu, uhorku, salámu a pod. pri krájaní sa potravina vlastnou váhou posunie smerom ku kotúču vďaka gravitácii zeme.

Môj krájač je vybavený bezpečnostným automatickým vypínacím zariadením. Spínač na krájači však nefunguje.

V tomto prípade je možné, že je zapnutá detská poistka (v spodnej časti, na pravej strane). Vytiahnite blokovací mechanizmus a znova stlačte spínač.

Na aké druhy potravín sa používajú rôzne typy rezacích kotúčov?

Zúbkovaný krájací kotúč je ideálny na väčšinu druhov chleba (aj s tvrdou kôrkou), syrov, údenín, zeleniny a ovocia.

Hladové sú určené na krájanie veľmi tenkých plátkov uvedených potravín, najmä veľmi tenkých plátkov šunky alebo carpaccia.

Po vyčistení krájača sa nôž otáča pomaly, takmer sa zastaví. Čo by som s tým mal robiť?

Po vyčistení namažte všetky dôležité časti vazelínou, najmä krúžok stierača, čepeľ, ozubené koleso, skrutky čepele. Podrobné informácie nájdete v návode na obsluhu.